Aanstaande zaterdag is het Super Saturday op de velden van De Groenenberg. Nu de aanleg van het kunstgras is voltooid en de beregeningsinstallatie geweldig zijn best heeft gedaan, kunnen we niks anders stellen dat de velden er als biljartlakens bij liggen. Dit is menig voetballer en voetbalster opgevallen de afgelopen weken, want de senioren zijn al enkele weken weer actief. Komende zaterdag start de competitie en de elftallen lijken er klaar voor. We blikken vooruit met zij die aan het roer staan van de vier seniorenelftallen.

v.v. Glimmen 1 – NWVV – 14.30 uur

De bal voor ons vlaggenschip gaat om half drie weer in competitieverband rollen. Het elftal heeft een behoorlijke metamorfose doorgemaakt. Er wordt niet alleen in een klasse lager gespeeld, maar ook zien we vele nieuwe gezichten. Langs de lijn is August Kuipers dit seizoen actief als hoofdtrainer en ook op het veld zullen er nieuwe namen worden gesignaleerd.

August kijkt terug op een goed begin bij onze vereniging: ‘We hebben een uitstekende voorbereiding gedraaid. We hebben een grote selectie voor de eerste twee elftallen. In beide elftallen (Glimmen 1 & 2) is er een mooie mix van ervaring en jong talent wat voor een goede energie zorgt. De motivatie is top.’ Ook de resultaten waren prima: ‘We hebben alle bekerwedstrijden gewonnen en zijn dus door. Dit geeft vertrouwen voor de competitie!’

Wanneer August een blik werpt op het komende seizoen, stemt dit hem tevreden: ‘De competitie is onbekend, met clubs uit de drie noordelijke provincies, maar dat maakt het alleen maar leuker. We verwachten in de middenmoot prima mee te kunnen draaien, maar kijken graag naar de plekken voor promotie, bijvoorbeeld door middel van een periodetitel. We gaan het per tegenstander en wedstrijd bekijken. De belangrijkste doelstelling is de ontwikkeling van ons elftal, met veel strijd en energie!’

v.v. Glimmen da 1 – GVAV-Rapiditas – 12.30 uur

De Glimmer dames hebben het team zo goed als bij elkaar weten te houden. Positief, want zeker in het tweede gedeelte van vorig seizoen heeft het elftal van Jaap Bakker het bijzonder goed gedaan. De punten stroomden binnen en aangezien de dames daardoor ook dit jaar weer in de derde klasse uitkomen, belooft dit veel goeds. De dames ontmoeten dit seizoen weer veel bekende tegenstanders.

Trainer Jaap Bakker kijkt uit naar het nieuwe seizoen, aangezien de dames op de trainingen er volledig voor gaan: ‘Er wordt hard en gericht getraind. Daarnaast is de sfeer hartstikke goed.’ Jaap beschikt min of meer over dezelfde speelster en dus zijn er ambities, al plaatst hij daarbij een kanttekening: ‘De ambitie is nodig, want het is een sterke competitie met de nodige concurrentie.’

‘Te beginnen met aanstaande zaterdag, de ontmoeting met GVAV-Rapiditas da 1: ‘Voor ons een onbekende ploeg, dus we zijn zeker gewaarschuwd!’ Jaap geeft al een tipje van de sluier waar het publiek zich op mag verheugen: ‘We hebben een team met mentale weerbaarheid, fysieke duelkracht en snelle spitsen voorop. Het Glimmer publiek hoeft zich bij ons niet te vervelen!’

v.v. Glimmen 2 – FC Zuidlaren 3 – 12.30 uur

Glimmen 2 krijgt op deze Super Saturday het derde elftal van FC Zuidlaren op bezoek. Afgelopen zaterdag werd dit duel ook al afgewerkt, echter was dit voor de beker en op de velden van de Zuidlaarders. Het elftal van Arjan Hingstman w0n overtuigend met 0-4, wat de trainer tevreden deed stemmen: ‘Dit was een zeer goede pot. We creĆ«erden niet alleen veel kansen, maar gaven ook weinig weg. Als we zaterdag weer dit niveau weten te behalen, moeten we dit duel gewoon winnen.’

Net als het eerste elftal, heeft ook het tweede een transformatie doorgemaakt. Waar veel spelers van vorig seizoen dit jaar in de eerste selectie zitten, maakte vanuit het eerste een groep de overstap naar het tweede. Het elftal is aangevuld met spelers het uit derde en vierde. Arjan vertelt over de belangrijkste doelstelling: ‘Er weer een mooi geheel van maken. Spelers moeten elkaar goed kunnen vinden, zowel binnen als buiten de lijnen lijkt dit al aardig te lukken. Daarnaast moet er een vlotte wisselwerking ontstaan met het eerste elftal.’

Een voorspelling wat betreft de ranglijst durft Arjan wel aan: ‘Met de goede voetballers die we hebben, moeten we dit jaar bij de eerste drie kunnen eindigen.’ Wellicht zit er wat moois in het vat voor Arjan en zijn manschappen, dus ook Glimmen 2 is meer dan de moeite waard om te volgen dit seizoen!

v.v. Glimmen 3 – Smilde’94 3 14.30 uur

Op het bijveld, ijs en weder dienende, wordt zaterdag het seizoen geopend door de mannen van Glimmen 3. Doordat Glimmen 3 en Glimmen 4 samen zijn gevoegd, zal er voor de leiders voldoende gepuzzel op de agenda staan, want het derde beschikt over een brede selectie.

De leiding spreekt dan ook de nodige ambitie uit voor het seizoen 2022-2023 en aan de voorbereiding heeft het niet gelegen: ‘We hebben de hele zomer doorgetraind, waardoor we over een uitstekend fitte selectie beschikken! Wij leiders mikken dan ook op een plekje in de middenmoot, maar schromen niet om te flirten met de plekken bovenin de competitie.’

De leiders kijken uit naar het nieuwe seizoen: ‘We komen buren tegen (Be Quick 1887, Helpman en VAKO) en mogen de provincie in. Het belooft een boeiend seizoen te worden. Met de attractieve speelwijze zijn doelpunten op het bijveld verzekerd, dus kom voor vertier een blik werpen op de wedstrijd van Glimmen 3!’